O Klubie

Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących w Łodzi powstał w 1992 roku. Inicjatorem i przewodniczącym komitetu założycielskiego stowarzyszenia był Włodzimierz Sajdych. Na Sejmiku w grudniu 2005 roku klub przyjął nową nazwę – Klub Sportowy Niewidomych „OMEGA”.  Organizacja nasza została powołana w celu propagowania kultury fizycznej i sportu w środowisku osób niewidomych i słabowidzących. Stanowimy grupę osób w różnym wieku, o różnym wykształceniu i różnych zainteresowaniach. Łączy nas inwalidztwo wzroku, oraz chęć uprawiania sportu. Przez sport i turystykę staramy się poprawiać kondycję fizyczną, przełamywać bariery psychologiczne i integrować się ze środowiskiem ludzi pełnosprawnych. Jesteśmy przekonani, że uprawianie sportu daje każdemu satysfakcję, radość i siłę. W Klubie działają następujące sekcje sportowe:
1) sekcja brydżowa 10 członków
2) sekcja kręglarska 35 członków
3) sekcja bowlingowa 30 członków
4) sekcja lekkoatletyczna 4 członków
5) sekcja pływania 10 członków
6) sekcja szachowa 10 członków
7) sekcja warcabowa 20 członków
10) sekcja żeglarska 10 członków
11) sekcja kajakarska 10 członków
12) sekcja wioślarska 10 członków
14) sekcja showodown szkoła
15) sekcja nordic walking 10 członków
Serdecznie zapraszamy osoby ze schorzeniem wzroku do uprawiania sportu, a ludzi dobrej woli do współpracy z naszym klubem. Jeśli w naszej ofercie znalazłeś coś dla siebie z kontaktuj się z nami :
Przyjć do siedziby Klubu Łódź Więckowskiego 13
albo napisz e-mail: ksnomega.lodz@tlen.pl lub zadzwoń:
1. Anna Grabowicz                         tel.: 609 397 960
2. Sławomir Gruszkowski             tel.: 667 213 576

Spotkania informacyjne klubu odbywają się raz w miesiącu (czwarty poniedziałek miesiąca) o godz. 14.30 w świetlicy Zarządu Okręgu Łódzkiego PZN, przy ul. Więckowskiego 13