Zaproszenie 2018

 

 

Siedmiodniowy Ogólnopolski Zlot Turystyczny z okazji Światowego Dnia Turystyki i Dnia Białej Laski – odbył się w dniach 10-17.09.2018 r w pięknie położonej miejscowości Tylicz w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, w gminie Krynica-Zdrój. W  Zlocie udział wżęło  50 uczestników w tym: koordynator projektu; 39 niepełnosprawnych beneficjentów ze schorzeniem wzroku z  osób pełnosprawnych 5 Wolontariuszy 5, którzy pomagali osobom niewidomym w pokonywaniu szlaków turystycznych w czasie Zlotu, Realizacja zajęć uległa  zmianie ze względu na warunki pogodowe.

10.09.2018 – uczestnicy zlotu przyjechali do ośrodka Willa u Marty w Tyliczu w godzinach południowych na obiad od 15 do16, po którym zostali zakwaterowani. O godz. 19:00 kolacja, po której koordynator projektu zwołał zebranie z uczestnikami. Poinformował ich o planach związanych ze Zlotem. Ze względu na różny wiek jak i kondycję fizyczną koordynator podzielił uczestników na 2 grupy. Rozdał ankiety beneficjentom w celu zdobycia ich opinii na temat zorganizowanego zlotu dla celów PFRON-u.

11-09-2018 – 08:00-śniadanie i pobranie suchego prowiantu za kolację. 09:00 – pojechaliśmy autokarem z przewodnikiem do Krynicy-Zdrój, z której rozpoczęliśmy wędrówkę 45 osób wjechało kolejką linową na Górę Parkową pozostali weszli z przewodnikiem szlakiem turystycznym. Po podziwianiu widoków grupa 28 osobowa zajechała z powrotem do Krynicy i autokarem podjechali na łagodniejszy szlak do doliny Mochnaczka. Pozostała grupa z przewodnikiem poszła szlakiem będącym częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego na szczyt Huzar (864 m.n.p.m.). Wierzchołek i wszystkie stoki Huzarów są całkowicie zalesione Po odpoczynku grupa ruszyła północno-wschodnim kierunku dosyć stromym szlakiem do doliny Mochnaczka. Tam spotkały się dwie grupy i razem powędrowały łagodnym szlakiem przez las i łąki, który sprowadził ich do centrum Mochnaczka. Stamtąd o 16:00 cała grupa powróciła autokarem do ośrodka.
17:00- obiadokolacja. 20-21:00 w ramach integracji przy ognisku śpiewaliśmy piosenki turystyczne.